Wersja dla słabowidzących
Biuletyn Informacji Publicznej
Logo Facebook

Kalendarium

  • 1975 r.

Pierwszy w historii Trzebnicy basen zostaje przekazany do użytkowania mieszkańcom Trzebnicy i okolic. Na ówczesnej mapie regionu to miejsce wyjątkowe. Obiekt staje się niewątpliwą atrakcją dla wszystkich, którzy odwiedzają miasto. Także gości z zagranicy.

  • Lata 80. i 90.

Basen tętni życiem. We wspomnieniach wielu mieszkańców zapisze się jako miejsce rekreacji i centrum letnich sportów.

  • 26 listopada 2006 r.

Mieszkańcy Gminy Trzebnica wybierają na burmistrza Marka Długozimę. Ze sfery obietnic wyborczych w sferę działań samorządowych przeniesiona zostaje idea budowy nowoczesnego kompleksu basenowego przy ul. Leśnej. 

  • Maj 2007 r.

Zły stan techniczny obiektu i pogarszające się warunki higieniczno-sanitarne stają się powodem zamknięcia trzebnickiego basenu, który funkcjonował przez ponad 30 lat.

  • Listopad 2007 r.

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima podpisuje umowę z Pracownią Architektoniczną Piotr Dominiczak & Mariusz Szczuraszek. Jej zadaniem jest opracowanie dokumentacji projektowej dla przyszłego basenu.

  • 10 marca 2009 r.

O godz. 11:30 w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbywa się kolejny przetarg na wykonawcę kompleksu basenowego. Paradoksalnie narastający kryzys gospodarczy decyduje o znacznym obniżeniu cen przez wykonawców i zwiększonym zainteresowaniu oferentów.

  • 6 kwietnia 2009 r.

Burmistrz Gminy Trzebnica - Marek Długozima podpisuje umowę z prezesem Przedsiębiorstwa Techniczno Budowlanego Nickel Sp. z o.o. - Marianem Nickel na budowę kompleksu basenowego przy ulicy Leśnej.

  • 26 kwietnia 2009 r.

Na teren kompleksu basenowego wjeżdża sprzęt ciężki. W gruz obracają się stare niecki basenów, trampolina i szatnie.

  • 29 maja 2009 r.

Gmina Trzebnica składa wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013: Rozwój infrastruktury turystyki aktywnej w Powiecie Trzebnickiem poprzez budowę kompleksu basenowego przy ul. Leśnej w Trzebnicy. Priorytet nr 6: Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura). Działanie nr 6.2 „Turystyka aktywna”.

  • 25 czerwca 2009 r.

Trzebnicka inwestycja została umieszczona w programie rozwoju bazy sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2009 – 2011, w związku z czym będzie dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana 29 stycznia 2010 r.

  • Lipiec 2009 r.

Z uwagi na niestabilność gruntu trzeba przeprojektować budynek, co wiąże się z chwilowym wstrzymaniem prac. Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo przyszłych użytkowników obiektu. Zmienione zostaje posadowienie basenu. Tworzy je ponad 360 wkopanych pali. Taka konstrukcja zagwarantuje trwałość budowy nawet na kolejne 100 lat.

  • Czerwiec 2010

Budowa kompleksu basenowego przy ulicy Leśnej w Trzebnicy nabiera pełnego rozmachu. Na placu budowy pracuje już ponad 100 osób. Mieszkańcy zaczynają z większym zainteresowaniem spoglądać w tę stronę Lasu Bukowego.

  • Lipiec 2010 r.

Prace na basenie postępują w szybkim tempie. Zakończono stan surowy otwarty. Pozostał do zamontowania dach oraz prace wykończeniowe wewnątrz.

  • Październik 2010 r.

Trwają prace w środku. Z masy betonu wyłaniają się kolejno: basen rekreacyjny, basen sportowy, rwąca rzeka.

  • Marzec 2011 r.

Kompleks wygląda imponująco. Prace przy największej trzebnickiej inwestycji dobiegają końca. Trwa napuszczanie i filtracja wody oraz testowanie urządzeń.

  • 17 marca 2011 r.

Ma miejsce kolejna historyczna chwila. Uchwałą nr VII/54/11 Rada Miejska w Trzebnicy powołuje Spółkę Zarządzającą Trzebnickim Parkiem Wodnym „Zdrój”. Gmina Trzebnica obejmie 100 % udziałów w spółce. Akt notarialny ustanawiający spółkę zostaje podpisany w 8 kwietnia 2011 roku.

  • 16 maja 2011 r.

Podczas posiedzenia Komisji Konkursowej wyłoniono pierwszego Prezesa Zarządu Spółki z o.o. Trzebnicki Park Wodny „Zdrój”.

  • Czerwiec 2011 r.

Pojawia się informacja, którą mieszkańcy Trzebnicy i okolic przyjmują z nieukrywaną radością: Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima zaprasza do Trzebnickiego Parku Wodnego „Zdrój”. Nowoczesny sportowo-rekreacyjny kompleks składa się z dwóch części: zadaszonej oraz otwartej. W części zadaszonej znajdują się: basen sportowy (312,5 m2), basen rekreacyjny z wieloma atrakcjami wodnymi, dwoma torami do nauki pływania, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia. W części otwartej można korzystać z basenu kąpielowego (703,2 m2), zjeżdżalni, brodzika, placu zabaw i boiska do siatkówki plażowej.

  • 1 lipca 2011 r.

Oficjalne otwarcie Trzebnickiego Parku Wodnego „Zdrój”. Spełniają się wieloletnie oczekiwania mieszkańców związane z powstaniem w gminie nowoczesnego obiektu rekreacyjnego. Największa inwestycja w powojennej historii Trzebnicy charakteryzuje się nowatorskimi rozwiązaniami oraz atrakcyjną lokalizacją, którą zapewnia otoczenie Lasu Bukowego.


Opublikował:
 

Data publikacji:
 04-07-2011 12:12