Wersja dla słabowidzących
Biuletyn Informacji Publicznej
Logo Facebook

Informacja prasowa - basen po otwarciu

Trzebnica otwiera swoją największą inwestycję – Trzebnicki Park Wodny ZDRÓJ.

Już 1 lipca w Trzebnicy odbyło się uroczyste otwarcie Trzebnickiego Parku Wodnego ZDRÓJ, położonego w niezwykle urokliwym miejscu przy samym lesie bukowym. Gmina Trzebnica przygotowała na ten dzień wiele atrakcji, w tym multimedialny pokaz laserowy, podobny do tego z otwarcia wrocławskiej fontanny.

Trzebnicki Park Wodny “ZDRÓJ” jest największą inwestycją w powojennej historii Trzebnicy. Został wybudowany w latach 2008 - 2011. Składa się z części zadaszonej i otwartej. Inwestycja jest spełnieniem wieloletnich oczekiwań mieszkańców związanych z powstaniem w gminie nowoczesnego basenu. Nowatorskie rozwiązania i urokliwa lokalizacja czynią go jednym z najnowocześniejszych i najładniejszych obiektów tego typu w regionie. Basen został wykonany w najnowszej technologii, o czym świadczą chociażby jego niecki, zarówno w części krytej jak i otwartej wykonane ze stali nierdzewnej, które nadają obiektowi nowoczesny i atrakcyjny wygląd.

Koszt inwestycji to 35 mln. zł, z czego 11 mln. zł pochodzi z funduszy zewnętrznych. Na część zadaszoną składają się: basen pływacki, rekreacyjny i dla dzieci, zjeżdżalnia, wir wodny, jacuzzi, sauny i bufet. Z kolei część otwarta składa się z basenu kąpielowego, dwóch zjeżdżalni, rwącej rzeki, brodzika, placu zabaw oraz boiska do siatkówki plażowej. Obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Przy basenie dostępne będzie 100 miejsc parkingowych.

Wykonawcą generalnym inwestycji jest Przedsiębiorstwo Techniczno-Budowlane NICKEL sp. z o.o.

Jak zapewnia Burmistrz Gminy Trzebnica – Marek Długozima: Każdy odwiedzający nowo wybudowany trzebnicki kompleks basenowy, wyjdzie z niego zadowolony. Malownicze otoczenie, cisza i spokój panujące w tej części miasta są gwarantem udanego wypoczynku w naszym mieście. Dawniej obszar ten doceniali kuracjusze, którzy przyjeżdżali do trzebnickiego uzdrowiska, dziś możemy się cieszyć nowoczesnym basenem oraz zupełnie odnowioną ulicą Leśną i zrewitalizowanymi ścieżkami w Lesie Bukowym. Cieszę się, że właśnie mi przypada zaszczyt otwarcia tej jakże długo oczekiwanej przez mieszkańców i turystów inwestycji.

Uroczyste otwarcie oddyło się 1 lipca o godzinie 11:00. Po części oficjalnej, w godz. 13:00 – 18:00 przeprowadzone zostało zwiedzanie obiektu, podczas którego pracownicy basenu w małych grupach oprowadzali wszystkich zainteresowanych. Natomiast od 18:00 na terenie basenu rozpoczął się piknik rodzinny, na którym można było m. in. zobaczyć pływanie synchroniczne, kajakowy freestyle, pokazy kaskaderskie, występ trzebnickiego zespołu „No Pesos” oraz gwiazdę wieczoru – Don Wasyla z zespołem cygańskim „Roma”. Nie lada atrakcją na zakończenie był specjalny multimedialny pokaz laserowy, podobny do tego na otwarciu wrocławskiej fontanny czy poznańskiego stadionu.


Opublikował:
 

Data publikacji:
 04-07-2011 12:12