Wersja dla słabowidzących
Biuletyn Informacji Publicznej
Logo Facebook

AQUA BATTLE 2012 - Międzynarodowy Turniej Hokeja Podwodnego -relacja

Dnia 23 czerwca 2012r w Trzebnickim Parku Wodnym "Zdrój" odbył się turniej Hokeja Podwodnego " Aqua Battle".

 

Pierwszy w Polsce turniej hokeja podwodnego, Aqua Battle, Trzebnica 2012 mamy już za sobą. W turnieju udział wzięło sześć drużyn z całej Polski. Dzięki ogromnemu wsparciu ze strony Burmistrza Gminy Trzebnica, Pana Marka Długozimy oraz Prezesa Trzebnickiego Parku Wodnego „Zdrój”, Pana Dariusza Drukarczyka udało się zorganizować doskonałą imprezę, którą każdy z nas będzie jeszcze długo wspominał.

Podczas turnieju rozegraliśmy 15 meczy w fazie grupowej oraz 3 mecze w fazie finałowej. Okazało się, że tym razem zwyciężyło doświadczenie kolegów z Gdańska. W meczu finałowym postawili twarde warunki, przyjmując taktykę na którą wciąż jeszcze mało doświadczona Hydra nie była przygotowana. Oto ostateczne wyniki podwodnych potyczek:

1. Bałtyckie Foki, Gdańsk
2. Hydra, Trzebnica/Wrocław
3. Walenie, Siemianowice Śląskie
4. Orka, Gdynia
5. Aquarius, Bełchatów
6. AKP Pirania, Wrocław

Płetwy firmy Leaderfins, dla króla strzelców turnieju, powędrowały do zawodnika Hydry - Bartka Kempy. Bartek strzelił podczas całego turnieju aż 9 bramek. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajął Bartek Szydłowski z Siemianowickich Waleni a trzecie Bartłomiej Śliski z Wrocławsko-Trzebnickiej Hydry. Jak widać Bartłomieje i Bartosze to w hokeju podwodnym czołowi snajperzy ;-)

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom, sponsorom, patronom medialnym, firmie Gralmarine za udostępnienie podwodnych kamer, naszemu DJ'owi Konradowi Zienkiewiczowi, Grzesiowi Czekirdzie za przejęcie obowiązków sędziego technicznego, Żanecie i Agnieszce za wzorowe prowadzenie biura zawodów, Trzebnickiemu Stowarzyszeniu Jazdy Historycznej za „rycerską” oprawę. Marcie za pomysł i realizację aqua aerobiku, zawodnikom poszczególnych drużyn za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery, Wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego za użyczenie sprzętu oraz wszystkim innym osobom, które wspierały nas podczas organizacyjnych zmagań.

Jak na razie zbieramy same pochlebne opinie zarówno od zawodników jak i widzów. Myślę, że spotkamy się w Trzebnicy za rok przy okazji kolejnej edycji Wodnej Bitwy.

                                                                                                                                                                                                                             Daniel

 

 


Opublikował:
 

Data publikacji:
 15-06-2012 16:30

Modyfikował:
 

Data modyfikacji:
 03-07-2012 18:56