Wersja dla słabowidzących
Biuletyn Informacji Publicznej
Logo Facebook

Basen wewnętrzny

Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w województwie dolnośląskim i jednocześnie największa w powojennej historii Trzebnicy inwestycja. Został wybudowany w latach 2008 - 2011. Inwestycja jest spełnieniem wieloletnich oczekiwań mieszkańców związanych z powstaniem w gminie nowoczesnego basenu. Nowatorskie rozwiązania i urokliwa lokalizacja czynią go jednym z najnowocześniejszych i najładniejszych obiektów tego typu w regionie.

Realizacja inwestycji  miała na celu budowę nowoczesnego ośrodka pływackiego, otworzenie możliwości całorocznego korzystania z zespołu basenów, unowocześnienie infrastruktury i adaptację dla osób niepełnosprawnych (m.in. podnośniki, podjazdy, barierki).

Wybudowany obiekt ma trzy poziomy. W części podziemnej umiejscowiono tzw. podbasenie (miejsce, w którym znajdują się głównie urządzenia związane z technologią basenową), wydzielone pomieszczenia kotłowni, wentylatorowni oraz zaplecze dla pracowników. Tutaj przewidziano także pomieszczenia na kręgielnię, siłownię oraz fitness. Na parterze znalazły się: hala basenowa, SPA, szatnie, natryski i toalety, zaplecze gastronomiczne oraz kasy. Przy basenie sportowym znajduje się widownia dla publiczności oraz pomieszczenia biurowe.
 

 

Aquapark składa się z części zadaszonej i otwartej. W pierwszej znajdują się:

- basen pływacki o powierzchni lustra wody 312,75 m
- basen rekreacyjny o powierzchni lustra wody 208,20 m, z dwoma torami do nauki pływania, ławkami i leżanką z masażem, masażem ściennym, punktami do masażu karku, gejzerem powietrznym, szalą wodną i sztuczną rzeką z grotą sztucznej fali;
- mniejszy basen dla dzieci;
- zjeżdżalnia wodna o długości ok. 80 m, która posiada własny basen do hamowania;
- wir wodny, jacuzzi;
- saunarium (a w nim m.in. łaźnia parowa, biosauna, sauna fińska, sauna solankowa, sauna InfraRed
, strefa schładzania).


Basen sportowy
 

 

Basen rekreacyjny
 

 

Saunarium
 

 

Brodzik dla dzieci
 

 

Zjeżdżalnia
 

 


Opublikował:
 

Data publikacji:
 22-07-2011 11:20