Wersja dla słabowidzących
Biuletyn Informacji Publicznej
Logo Facebook

Basen zewnętrzny

Obiekt przepięknie położony przy wypoczynkowo – rekreacyjnych terenach miasta jest najnowocześniejszym obiektem w regionie. Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ składa się z dwóch części. W wewnętrznej można skorzystać z basenów sportowego i rekreacyjnego oraz licznych saun, jacuzzi, zjeżdżalni, wiru wodnego oraz brodzika dla dzieci. Basen zewnętrzny (czynny sezonowo) zaopatrzony jest dodatkowo w zjeżdżalnie zewnętrzne, plac zabaw dla najmłodszych z brodzikiem oraz boisko do siatkówki plażowej.

W ofercie parku wodnego znajduje się min. sekcja pływacka, sekcja hokeja podwodnego - Hydra Trzebnica, nauka pływania dla dzieci oraz dorosłych, aqua areobik, rehabilitacja w wodzie, półkolonie i wiele innych.

Na terenie basenu wewnętrznego organizowane są zawody pływackie dla szkół oraz zawody amatorskie. W Trzebnicy odbywają się również turnieje hokeja podwodnego o randze ogólnopolskiej. Basen przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Przy obiekcie znajduje się duży parking mieszczący ok. 100 miejsc.

 

W części otwartej są m.in.:

- basen kąpielowy o powierzchni lustra wody 714,3 m; połączony jest z częścią rekreacyjną oferującą takie atrakcje jak np.: jeże wodne, ścianę wodną, kabiny masażowe, gejzer powietrzny, stołki, ławki, leżankę z masażem, masaże karku, rwącą rzekę z grotą sztucznej fali oraz ściankę wspinaczkową;

- brodzik dla dzieci o powierzchni 72,5 m2, wyposażony w dodatkowe elementy, uprzyjemniające najmłodszym wodne zabawy, m.in.: jeż wodny, maszty żaglowca, koło sterowe i dwie zjeżdżalnie – ślizgawki;

- plac zabaw dla dzieci;

- zjeżdżalnie;

- boisko do siatkówki plażowej.

 

 


Opublikował:
 

Data publikacji:
 22-07-2011 11:21