Wersja dla słabowidzących
Biuletyn Informacji Publicznej
Logo Facebook

Sukcesy sekcji Hydra Trzebnica

Rewelacyjne rozpoczęcie sezonu przez trzebnicką „Hydrę”

 

Gorączka Sobotniej Nocy to bardzo specyficzny i niezwykle wymagający turniej hokeja podwodnego, który w tym roku miał swoją drugą edycję na basenie gdańskiego MOSiRu. Cały turniej odbywa się w nocy, co w połączeniu z trudami dojazdu, stanowi ogromne wyzwanie dla wszystkich przyjeżdżających do Gdańska drużyn. Po raz pierwszy, oprócz stałych bywalców z naszego kraju, organizatorom – Bałtyckim Fokom – udało się ściągnąć ekipy z Portugalii oraz Słowenii. Wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że to zupełnie inna liga, ale także doskonała okazja do nauki oraz podziwiania hokeja na najwyższym poziomie.

DSC_5118.jpeg

DSC_5124.jpeg

DSC_5162.jpeg

DSC_5191.jpeg

 

KHP „Hydra - Trzebnica” od ponad pół roku zmaga się z problemami personalnymi. Po rewelacyjnie rozegranym turnieju w Trzebnicy niemal z dnia na dzień straciliśmy kilku zawodników. Cały ten okres to prawdziwa walka o reaktywację drużyny. Na basenie pozostało tylko kilku, najbardziej oddanych drużynie, zawodników. Nie mogło nas jednak zabraknąć w Gdańsku. Wspólnie z wrocławską Piranią, która zmuszona jest borykać się z podobnymi do naszych problemami z frekwencją, postanowiliśmy wystawić mieszany skład. Eksperyment, który pod roboczą nazwą „Hydranii” realizowaliśmy podczas Gorączki, okazał się bardzo udany.

 

Mieszany skład Hydry i Piranii, który dosłownie w ostatniej chwili przed wyjazdem stracił trzech kluczowych zawodników, wyruszył do Trójmiasta. Uzupełniony debiutantami skład musiał pokazać się z jak najlepszej strony. Mimo kilku wspólnych treningów, zupełnie nie wiedzieliśmy jak ułoży się współpraca pomiędzy zawodnikami naszej nowej drużyny.

 

Okazało się, że w stu procentach udało się zrealizować nasze założenia taktyczne i mimo ogromnego zmęczenia, zmotywowaliśmy całą drużynę do zaciętej walki. Hydrania wygrała siedem z rozegranych ośmiu spotkań, przegrywając jedynie z pozostającą poza naszym zasięgie1m Słowenią oraz remisując, po tradycyjnie już bardzo zaciętym meczu, z silniejszym składem Bałtyckich Fok. Pokonaliśmy nawet o wiele bardziej doświadczoną drużynę z Portugalii, mającą w swoim składzie zawodników kadry narodowej. Dodatkowym wyróżnieniem dla drużyny było przyznania nagród specjalnych dla naszych zawodników. MVP turnieju otrzymał nasz kapitan - Maciej Marszałek, a tytuł najlepszego strzelca, szybki jak błyskawica Michał „Speedy” Sawko, który zdobył aż 16 bramek!

 

Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że mimo ogromnych problemów w Klubie oraz znikomej ilości treningów, udało nam się udowodnić naszą przewagę nad drużynami z Polski. Nie mogliśmy wyobrazić sobie lepiej początku sezonu 2014. Przed nami ogrom pracy. Musimy zrobić wszystko aby odbudować Klub, który ma tak ogromny potencjał. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wspólne treningi, które wznawiamy w Trzebnickim Parku Wodnym „Zdrój” z dniem 27 stycznia. Treningi będą odbywały w każdy poniedziałek w godzinach 20:00 – 22:00. Wszystkich chętnych zapraszamy do holu basenu na godzinę 19:45. Kontakt z drużyną: , tel. 696 414 818.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy od początku działalności Klubu wspierają nas, na czele z Burmistrzem Gminy Trzebnica Panem Markiem Długozimą oraz Prezesem Trzebnickiego Parku Wodnego „Zdrój” Panem Darkiem Drukarczykiem. Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań aby godnie reprezentować „Hydrę” na kolejnych, zaplanowanych na ten rok, wydarzeniach sportowych zarówno na basenach w kraju jak i Europie.

 

Klasyfikacja końcowa:

 1. PH LUBLJANA, Słowenia

 2. HYDRANIA, Trzebnica/Wrocław

 3. BAŁTYCKIE FOKI 1, Gdańsk

 4. OCTOPUMBA, Portugalia

 5. WALENIE, Siemianowice Śląskie

 6. BAŁTYCKIE FOKI 2, Gdańsk

 7. ORKA, Gdynia

 8. AQUARIUS, Bełchatów

 9. MŁODE FOKI, Gdańsk

 

Skład Hydrani:

 1. Maciej Marszałek, kapitan [KHP Hydra]

 2. Bartosz „Mruwa” Morawiec [KHP Hydra]

 3. Daniel Sielowski [KHP Hydra]

 4. Iga Borsuk [KHP Hydra]

 5. Dominik Szybowski [KHP Hydra]

 6. Bartłomiej „Van” Śliski [KHP Hydra]0

 7. Rafał Górecki [KHP Hydra]

 8. Michał „Speedy” Sawko [AKP Pirania]

 9. Artur „Snickers” Stefański [AKP Pirania]

 10. Marcin Reif [AKP Pirania]

 

 

Dziękujemy wszystkim fanom i Danielowi Sielowskiemu, v-ce  Prezesowi Sekcji Hydra Trzebnica za fantastyczną relację z imprezy :)

 

Więcej zdjęć z imprezy w naszej galerii:

http://www.trzebnicazdroj.eu/6/273/galeria.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Data modyfikacji:
 03-02-2014 15:40