Wersja dla słabowidzących
Biuletyn Informacji Publicznej
Logo Facebook

Międzynarodowe Targi Turystyczne 2016

W dniach 26 – 28 lutego Gmina Trzebnica już po raz czwarty gościła na Międzynarodowych Targach Turystycznych w stolicy Dolnego Śląska. To turystyczne święto podejmowało wystawców z całej Polski, Europy i świata. Gmina Trzebnica zaprezentowała regionalne specjały, lokalną tradycję i walory turystyczne, które zachęciły uczestników targów do odwiedzenia gminnego stoiska.

- Jestem bardzo zadowolony, że Gmina Trzebnica po raz kolejny wzięła udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu, dzięki temu wydarzeniu zyskujemy wiele kontaktów z profesjonalistami branży turystycznej, a także szeroki zasięg promocyjny, bez którego trudno dotrzeć do potencjalnych konsumentów – powiedział burmistrz Marek Długozima. - Zależy nam na tym, aby pokazać w jak niewielkiej odległości od Wrocławia można odpocząć od zgiełku, wyciszyć się i zrelaksować, np. w rejonie Stawów Trzebnickich, Lasu Bukowego czy w Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA- ZDRÓJ – dodał.

W piątek 26 lutego stoisko Gminy Trzebnica promowały siostry Boromeuszki z Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Trzebnicy. Ogromną popularnością cieszyły się ciasteczka sióstr, które wykonane były według ich własnej recepty z myślą o odwiedzających targi. W kolejnych dniach targów stoisko gminne reklamowało wspaniałe warunki naszej okolicy sprzyjające relaksacji, rozkoszowaniu się ciszą i pięknem, a przede wszystkim uprawianiu różnych form aktywnej rekreacji. W niedzielę do promowania Gminy Trzebnica dołączył Gminny Park Wodny ZDRÓJ, zachęcając potencjalnych turystów do skorzystania z atrakcji nowoczesnego aquaparku. Do propagowania dołączyły dzieci z sekcji pływania Hydra Trzebnica, rozdając ulotki uczestnikom targów.

Podczas Festiwalu Kulinarnego znakomici kucharze przygotowali na żywo potrawy gruzińskie, żydowskie i japońskie. Ponadto, liczne atrakcje czekały również na najmłodszych. Stoisko gminy było bowiem jednym z miejsc gry targowej. Uczestnicy wykonywali zadania na stoiskach i zdobywali atrakcyjne nagrody!

Wrocławskie Targi Turystyczne to nie tylko wystawcy; to również Festiwal Kulinarny, Festiwal Podróżników, specjalistyczne szkolenia i warsztaty oraz goście specjalni. W tym roku swoją obecnością zaszczycili: Aleksander Doba – polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca, Nela Mała Reporterka, Michał Pater – podróżnik zwiedzający świat autostopem oraz Marek Tomalik – podróżnik, pisarz, dziennikarz prasowy i radiowy.