Wersja dla słabowidzących
Biuletyn Informacji Publicznej
Logo Facebook

Najlepsi w pływaniu

W piątek 20 maja 2016 r. w Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA – ZDRÓJ odbyły się corocznie organizowane przez Gminę Trzebnica Zawody Pływackie o Puchar Kocich Gór i Doliny Baryczy. Do rywalizacji stanęli uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych z Gmin: Trzebnica, Oborniki Śląskie, Wisznia Mała, Zawonia, Żmigród oraz Długołęka – w sumie 20 zespołów i 410 zgłoszonych zawodników. Była to już IV edycja wodnych zmagań, nad którymi patronat honorowy objął burmistrz Marek Długozima.

Zawody uświetniła znakomita Komisja Sędziowska z Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego, której przewodniczył Sędzia Klasy I Zbigniew Czapor – Sędzia Główny Zawodów oraz Sędzia Klasy Związkowej – Sędzia Starter Stefan Mistrzak. Obsługę informatyczną pomiaru czasu zapewnił Sędzia Klasy Związkowej Antoni Nadobny oraz Sędzia Klasy I Kamil Frank. Nad całością przebiegu Zawodów czuwała Dominika Duszak – Spiker oraz instruktorzy na co dzień pracujący w GPW TRZEBNICA – ZDRÓJ.

Tegoroczną edycję zawodów jak co roku wsparł burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz m.in. wójt Gminy Długołęka Iwona Agnieszka Łebek, Jerzy Bednarz z AQUASPORT, patronatem medialnym imprezę objął redaktor naczelny Słowa Sportowego Andrzej Szumski. Zawody otworzył starosta Powiatu Trzebnickiego Waldemar Wysocki.

Zawody rozegrane zostały w trzech sesjach. W pierwszej rywalizowali najmłodsi: dziewczęta i chłopcy 8, 9 i 10 lat na dystansie 25 metrów, najpierw stylem grzbietowym, potem stylem klasycznym i ostatnim stylem dowolnym. W drugiej sesji do rywalizacji stanęli: dziewczęta i chłopcy 11, 12 i 13 lat na dystansie 50 metrów w stylach grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Uświetnieniem tej sesji był wyścig sztafetowy 4 x 25 m stylem dowolnym, w którym każda sztafeta składała się z trojga uczniów wraz z nauczycielem. Wśród sztafet najszybsza okazała się sztafeta ze Szkoły nr 3 w Trzebnicy, która czasem 1:05.04 wywalczyła 1 miejsce. W ogólnej punktacji wśród Szkół Podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Wiszni Małej zdobywając 101 punktów, na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Siedlca – 100 punktów i trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Trzebnicy z 92 punktami.

Ostatnia trzecia sesja to starty dziewcząt oraz chłopców ze Szkół Gimnazjalnych na dystansie 50 m stylem grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Również ta sesja zakończyła się wyścigiem sztafetowym, w którym płynęli uczniowie wraz ze swoim nauczycielem. Zwycięzcami zostali uczniowie z Gimnazjum Sportowego w Trzebnicy z czasem 1:09.81, których przygotowała do Zawodów instruktorka pływania Marta Zając – Sobczak. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy a trzecie uczniowie Gimnazjum w Szewcach. W ogólnej punktacji pierwsze miejsce i 56 punktów zdobyli uczniowie Gimnazjum Sportowego w Trzebnicy, drugie miejsce uczniowie Gimnazjum w Krynicznie – 45 punktów oraz trzecie miejsce uczniowie Gimnazjum w Szewcach – 22 punkty.

Nagrody i puchary najlepszym zawodnikom w imieniu burmistrza Marka Długozimy – wręczył Daniel Buczak, sekretarz Gminy Trzebnica.

Warto dodać, że miejsce rozgrywania zawodów jest nieprzypadkowe, Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ, to jedyny tego typu obiekt w Powiecie Trzebnickim czynny cały rok. Nowoczesna inwestycja, która z perspektywy czasu służy nie tylko mieszkańcom Gminy Trzebnica, ale i całego regionu. Dzięki niej, kolejne roczniki dzieci mogą uczyć się pływać w komfortowych warunkach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Efektem czego są co raz lepsze wyniki osiągane m.in. przez dzieci pływające w sekcji klubu „Hydra”, zarówno na zawodach krajowych jak i międzynarodowych. Jej funkcjonowanie wspiera burmistrz Marek Długozima.

PDFWyniki - Szkoły Podstawowe.pdf (56,31KB)
PDFWyniki - Gimnazjum.pdf (26,26KB)