Wersja dla słabowidzących
Biuletyn Informacji Publicznej
Logo Facebook

IV Rodzinne Zawody Pływackie o Nagrodę Burmistrza Gminy Trzebnica - relacja

Radosna atmosfera, wspaniały doping i zacięta rywalizacja towarzyszyły IV Rodzinnym Zawodom Pływackim o Nagrodę Burmistrza Marka Długozimy. 11 lutego w Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA-ZDRÓJ zmierzyli się członkowie rodzin, blisko 30 osób, które podzielono na kategorie względem wieku i płci.

Najmłodsi pięcioletni zawodnicy rozpoczęli rodzinne zmagania i wystartowali na dystansie 12,5 m. W kategorii Rybki Nemo nie mieli sobie równych Ignaś Kocik i Karol Lenart. Warto wspomnieć, że chłopcy od września uczęszczają na zajęcia z nauki pływania.

W drugiej konkurencji płynęły Koniki – młodsze dziewczynki. Tu bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Kochańska.

Kolejną kategorią, którą były Orki. Ze względu na rozbieżność wiekową zawodników, podzielono ją na dwie grupy - Orki młodsze i starsze. Pierwszą z nich wygrała Oliwia Zielińska, a drugą Sabina Czapor.

Delfiny, to zmagania kobiet. W tej kategorii najlepsza okazała się Karolina Kempiszak z czasem 00:19:62, drugie miejsce zajęła Kornelą Gorczyca, a trzecie Magdalena Kocik.

W kolejnym bloku do rywalizacji stanęli mężczyźni. W kategoriach Foki – wygrał Karol Kocik,

Okonie – Karol Krzekotowski, a w Rekinach - Andrzej Osadczuk, który z czasem 00:15:72 pokonał Zbigniewa Czapora i Piotra Krzekotowskiego.

Ostatnią konkurencją, tą, na którą wszyscy z niecierpliwością czekali, była Sztafeta Rodzinna, w której zmierzyło się 9 rodzin.

Rywalizacja rodzin w sztafecie była bardzo wyrównana, a końcowy wynik zaskakujący. Sztafetę wygrała Pani Karolina Kempiszak wraz z synami (czas: 01:04,01). Tuż za nimi przypłynął Pan Piotr Krzekotowski z synami (czas: 01:04,15) a na trzecim miejscu uplasował się Pan Zbyszek Czapor z córką i synem (czas: 01:04:50).

Po zakończonej rywalizacji przyszedł czas na dekorację zwycięzców i nagrody. Każde miejsce na podium nagrodzone zostało medalem i dyplomem. Trzy najlepsze rodziny dodatkowo zdobyły puchar i nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Marka Długozimę.

- Cieszę się bardzo, że wydarzenie jakim są Rodzinne Zawody Pływackie co roku gromadzi prawdziwych pasjonatów spędzania aktywnie czasu w wodzie. To piękne, że rodziny potrafią się integrować, mobilizować i wspierać nie zapominając o duchu sportowej rywalizacji. Obserwując jak obiekt ten jest chętnie odwiedzany, jaką ma bogatą ofertę skierowaną zarówno do najmłodszych- nauka pływania czy organizacja urodzin na basenie, jak i do starszych- liczne kursy i doskonalenie pływania czy możliwość skorzystania z sauny, utwierdzam się w przekonaniu, że decyzja jaką podjąłem o utworzeniu Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA- ZDRÓJ, była słuszna - mówi burmistrz- Przypomnę, że Gmina Trzebnica wspiera Gminny Klub Pływacki 7 Zdrój Trzebnica, działający przy trzebnickim aquaparku, którego członkowie startują w licznych zawodach pływackich zajmując czołowe miejsca, a także istniejący od początku powstania basenu- Klub Hokeja Podwodnego Trzebnicka Hydra.