Honorujemy:

Zawody pływackie po raz piąty!

W piątek 26 maja w Gminnym Parku Wodnym Trzebnica-ZDRÓJ już po raz piąty odbyły się Zawody Pływackie o Puchar Kocich Gór i Doliny Baryczy. W tym roku do rywalizacji przystąpiło blisko 300 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Patronat honorowy nad zawodami objął burmistrz Marek Długozima.

W tegorocznych zmaganiach pływackich wzięli udział uczniowie gmin: Trzebnica, Oborniki Śląskie, Prusice, Wisznia Mała, Zawonia, Żmigród i Długołęka. V Zawody Pływackie o Puchar Kocich Gór i Doliny Baryczy otworzył Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima: – Ilość młodych pływaków, którzy przybyli dziś do Gminnego Parku Wodnego, aby wystartować w zawodach, tylko potwierdza, że podjęta przeze mnie decyzja o budowie aquaparku była słuszna i potrzebna. Dodatkowo cieszy fakt, że z naszego nowoczesnego i jedynego w powiecie trzebnickim krytego basenu korzystają także dzieci spoza Gminy Trzebnica – powiedział i dodał: - Warto przypomnieć, że uczniowie naszej gminy mogą bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach nauki i doskonalenia pływania. Dzięki temu i Gminnemu Klubowi Pływackiemu 7 Zdrój Trzebnica, który osobiście wspieram, odnoszą oni sukcesy w kraju, jak również na arenie międzynarodowej.  Na zakończenie burmistrz życzył wszystkim startującym jak najlepszych czasów i medali.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska z Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego, natomiast o obsługę informatyczną i elektroniczny pomiar czasu zadbali sędziowie: Kamil Frank oraz Bogusław Nadobny
Konkurencje i poszczególne starty podzielone zostały na trzy bloki. W pierwszym bloku popłynęli najmłodsi uczniowie: dziewczęta i chłopcy 8, 9, 10 lat na  dystansie 25 m, najpierw stylem grzbietowym, potem stylem klasycznym i stylem dowolnym.
W bloku drugim na dystansie 50 m w stylach, grzbietowym, klasycznym i dowolnym wystartowali dziewczęta i chłopcy w wieku 11-13 lat.

Na zakończenie bloku drugiego do rywalizacji stanęły sztafety mieszane 4 x 50 m stylem dowolnym. Konkurencja dostarczyła wielu emocji, ponieważ w skład reprezentacyjny każdej szkoły wchodzili trzej uczniowie oraz nauczyciel. W tej rywalizacji na pierwszym miejscu tryumfowała Szkoła Podstawowa nr 3 z Trzebnicy (Patrycja Budzyń, Igor Gorczyca i Karol Kocik) wraz z nauczycielem Wojtkiem Kabatem (czas: 2:19.51). Drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Wiszni Małej, natomiast na trzecim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa z Siedlca Trzebnickiego.

Po startach uczniów szkół podstawowych rozpoczął się blok trzeci, w którym konkurowali ze sobą gimnazjaliści dziewczęta i chłopcy na dystansie 50 m stylem grzbietowym, stylem klasycznym i stylem dowolnym.
Również na zakończenie trzeciego bloku odbył się bieg sztafetowy, w którym zwycięzcami zostali uczniowie Gimnazjum Sportowego z Trzebnicy (czas: 2:31.43), drugie miejsce zajęło Gimnazjum z Kryniczna (czas: 2:42.60) , a trzecie – Gimnazjum ze Żmigrodu (czas: 2:43.83).
 
W Zawodach w sumie rozdanych zostało 54 komplety medali oraz 162 dyplomy za zajęcie I, II i III miejsca w startach indywidualnych.
Dodatkowo nagrodzono pamiątkowymi medalami zwycięzców sztafet oraz wręczono puchary dla najlepszych szkół podstawowych i gimnazjów. Wszystkie nagrody ufundował Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

 W ogólnej klasyfikacji szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 z Trzebnicy, zdobywając 141 pkt, drugie miejsce ex aequo  z wynikiem 120 pkt zajęły: Szkoła Podstawowa z Siedlca i Szkoła Podstawowa nr 3 z Trzebnicy. Wśród szkół gimnazjalnych najwyższe miejsce na podium zdobyło Gimnazjum Sportowe z Trzebnicy – 94 pkt, na drugim miejscu znalazło się Gimnazjum z Żmigrodu – 63 pkt, natomiast miejsce  trzecie wywalczyło Gimnazjum z Kryniczna – 61 pkt.
 

25 m stylem grzbietowym:
1. DURLIK, Aleksandra 09 SP Siedlec 23.70
2. DRACHAL, Alicja 09 SP 3 Trzebnica 27.63
3. BYRSKA, Martyna 09 SP Żmigród 28.03
 
1. KOCHAŃSKA, Aleksandra 08 SP Zawonia 22.31
2. KUNICKA, Zofia 08 SP 2 Trzebnica 23.01
3. MICHALCZUK, Monika 08 SP Siedlec 23.71
 
1. BIERNAT, Marta 07 SP Wisznia Mała 23.41
2. RUBIN, Konstancja 07 SP Siedlec 25.21
3. STAROWICZ, Maja 07 SP 3 Trzebnica 25.57
 
1. STELMASZCZYK, Tymon 09 SP 2 Trzebnica 29.59
2. MOLCZYK, Karol 09 SP Wisznia Mała 29.82
3. ZALEWSKI, Dominik 09 SP Żmigród 30.25
 
1. KUNICKI, Piotr 08 SP 2 Trzebnica 23.48
2. MAGRYTA, Antoni 08 SP Wisznia Mała 23.54
3. SĘK, Bartosz 08 SP Szewce 24.39
 
1. OKOŃ, Jakub 07 SP Psary 21.65
2. CICHOŃSKI, Michał 07 SP Wisznia Mała 22.23
3. SZKIRPAN, Bartosz 07 SP Psary 23.91
 
25 m stylem klasycznym:
1. DURLIK, Aleksandra 09 SP Siedlec 26.08
2. SEMCZUK, Laura 09 SP 2 Trzebnica 34.99
3. GAJOWY, Jagoda 09 SP 2 Trzebnica 46.80
 
1. KOCHAŃSKA, Aleksandra 08 SP Zawonia 26.44
2. KUNICKA, Zofia 08 SP 2 Trzebnica 28.26
3. BUDZYŃ, Karolina 08 SP 3 Trzebnica 31.03
 
1. GAŁKA, Julia 07 SP 3 Oborniki Śląskie 30.21
2. STELMASZCZYK, Tosia 07 SP 2 Trzebnica 31.56
3. KOŁDOWSKA, Zofia 07 SP Kryniczno 37.14
 
1. FIŁON, Maciej 09 SP 2 Oborniki Sląskie 40.76
2. STELMASZCZYK, Tymon 09 SP 2 Trzebnica 43.90
 
1. MICHALCZUK, Marcin 08 SP Siedlec 26.99
2. SOLECKI, Tomasz 08 SP 3 Trzebnica 27.21
3. KUNICKI, Piotr 08 SP 2 Trzebnica 29.91
 
1. OKOŃ, Jakub 07 SP Psary 23.15
2. SZKIRPAN, Bartosz 07 SP Psary 25.03
3. PRZYSIĘŻNY, Wiktor 07 SP 2 Trzebnica 27.02
 
25 m stylem dowolnym:
1. DURLIK, Aleksandra 09 SP Siedlec 20.30
2. SEMCZUK, Laura 09 SP 2 Trzebnica 27.01
3. PIWOROWICZ, Amelia 09 SP Wisznia Mała 28.85
 
1. KOCHAŃSKA, Aleksandra 08 SP Zawonia 19.01
2. MICHALCZUK, Monika 08 SP Siedlec 21.60
3. KUNICKA, Zofia 08 SP 2 Trzebnica 22.15
 
1. BIERNAT, Marta 07 SP Wisznia Mała 21.68
2. STAROWICZ, Maja 07 SP 3 Trzebnica 24.37
3. STELMASZCZYK, Tosia 07 SP 2 Trzebnica 25.26
 
1. STELMASZCZYK, Tymon 09 SP 2 Trzebnica 25.31
2. MOLCZYK, Karol 09 SP Wisznia Mała 30.99
3. ZALEWSKI, Dominik 09 SP Żmigród 34.19
 
1. KUNICKI, Piotr 08 SP 2 Trzebnica 19.72
2. MICHALCZUK, Marcin 08 SP Siedlec 20.21
3. ĆWIKŁA, Tobiasz 08 SP 2 Trzebnica 23.74
 
1. OKOŃ, Jakub 07 SP Psary 19.51
2. CICHOŃSKI, Michał 07 SP Wisznia Mała 21.04
3. SZKIRPAN, Bartosz 07 SP Psary 21.07
 
Najwięksi wygrani – multimedaliści to Aleksandra Durlik ze Szkoły Podstawowej w Siedlcu i Aleksandra Kochańska ze Szkoły Podstawowej w Zawoni, które stawały trzy razy na najwyższym podium.


Najlepsi:

50 m stylem grzbietowym:
1. RADOMSKA, Katarzyna 04 SP 2 Trzebnica 50.73
2. SOWA, Aleksandra 04 SP Psary 51.05
3. CICHOSZ, Patrycja 04 SP Siedlec 51.99
 
1. BUDZYŃ, Patrycja 05 SP 3 Trzebnica 43.19
2. PACHCIAREK, Oliwia 05 SP Wisznia Mała 43.21
3. BILIŃSKA, Nikola 05 SP Siedlec 44.63
 
1. ZIELIŃSKA, Oliwia 06 SP Wisznia Mała 41.19
2. HARTEL, Maja 06 SP Wisznia Mała 42.69
3. STAFINIAK, Matylda 06 SP Kryniczno 46.83
 
1. KOCIK, Karol 04 SP 3 Trzebnica 39.55
2. GORCZYCA, Igor 04 SP 3 Trzebnica 39.83
3. BIESZCZAD, Dominik 04 SP Kryniczno 48.52
 
1. DURLIK, Michał 05 SP Siedlec 38.31
2. ZIÓŁKOWSKI, Maciej 05 SP Szewce 39.74
3. SZYMIK, Mateusz 05 SP 3 Oborniki Śląskie 46.55
 
1. PODGÓRNY, Witold 06 SP 2 Trzebnica 48.21
2. KRZYŻANOWSKI, Mikołaj 06 SP 2 Oborniki Śląskie 50.82
3. DONIEC, Mateusz 06 SP 3 Oborniki Śląskie 51.73
 
50 m stylem klasycznym:
1. REJMAN, Emilia 04 SP 3 Oborniki Śląskie 53.86
2. SOWA, Aleksandra 04 SP Psary 1:00.12
3. ŻOŁNECZKO, Julia 04 SP Siedlec 1:01.10
 
1. BILIŃSKA, Nikola 05 SP Siedlec 49.82
2. MAŁKIEWICZ, Lena 05 SP 3 Oborniki Śląskie 49.89
3. KOMARNICKA, Zuzanna 05 SP 2 Trzebnica 52.88
 
1. ZIELIŃSKA, Oliwia 06 SP Wisznia Mała 48.18
2. WILK, Wiktoria 06 SP Piotrkowice 50.40
3. HARTEL, Maja 06 SP Wisznia Mała 51.02
 
1. GORCZYCA, Igor 04 SP 3 Trzebnica 44.28
2. KOCIK, Karol 04 SP 3 Trzebnica 46.87
3. FIŁON, Milan 04 SP 2 Oborniki Sląskie 47.29
 
1. DURLIK, Michał 05 SP Siedlec 43.02
2. FALIŃSKI, Kacper 05 SP Kryniczno 49.48
3. ZIÓŁKOWSKI, Maciej 05 SP Szewce 50.21
 
1. WALOCH, Dawid 06 SP 2 Trzebnica 55.05
2. RUMIŃSKI, Szymon 06 SP Kryniczno 56.22
3. KRZYŻANOWSKI, Mikołaj 06 SP 2 Oborniki Sląskie 57.63
 
50 m stylem dowolnym:
1. ŻOŁNECZKO, Julia 04 SP Siedlec 41.33
2. CICHOSZ, Patrycja 04 SP Siedlec 42.94
3. REJMAN, Emilia 04 SP 3 Oborniki Śląskie 44.23
 
1. BUDZYŃ, Patrycja 05 SP 3 Trzebnica 38.05
2. BILIŃSKA, Nikola 05 SP Siedlec 38.19
3. OSTASZ, Daria 05 SP 3 Trzebnica 41.93
 
1. ZIELIŃSKA, Oliwia 06 SP Wisznia Mała 35.68
2. HARTEL, Maja 06 SP Wisznia Mała 37.57
3. WILK, Wiktoria 06 SP Piotrkowice 42.21
 
1. KOCIK, Karol 04 SP 3 Trzebnica 31.94
2. GORCZYCA, Igor 04 SP 3 Trzebnica 34.53
3. FIŁON, Milan 04 SP 2 Oborniki Sląskie 37.32
 
1. DURLIK, Michał 05 SP Siedlec 32.54
2. ZIÓŁKOWSKI, Maciej 05 SP Szewce 32.77
3. FALIŃSKI, Kacper 05 SP Kryniczno 41.29
 
1. DONIEC, Mateusz 06 SP 3 Oborniki Śląskie 41.93
2. PODGÓRNY, Witold 06 SP 2 Trzebnica 42.28
3. ILNICKI, Aleksander 06 SP 2 Oborniki Śląskie 46.23
 
Trzy razy na najwyższym stopniu podium po złoty medal stawali: Oliwia Zielińska z SP w Wiszni Małej oraz Michał Durlik z SP w Siedlcu.

 

 Najlepsi:
 
50 m stylem grzbietowym:

1. BIESZCZAD, Zoja 01 Gimnazjum Kryniczno 42.77
2. KUNKEL, Leonie 01 Gimnazjum Sportowe Trzebnica 49.31
 
1. OŚMIAŁOWSKA, Patrycja 02 Gimnazjum Ujeździec W. 52.84
2. JANIK, Agata 02 Gimnazjum Ujeździec W. 53.49
 
1. JANIK, Wiktoria 03 Gimnazjum Kryniczno 38.25
2. CHOLASZCZYŃSKA, Karolina 03 Gimnazjum Szewce 45.60
3. HUSARZ, Karolina 03 Gimnazjum Żmigród 47.85
 
1. RADOMSKI, Jakub 01 Gimnazjum Sportowe Trzebnica 39.09
2. SACHAREWICZ, Dariusz 01 Gimnazjum Siedlec 49.65
3. BAURA, Marcel 01 Gimnazjum 1 Trzebnica 50.47
 
1. WOJTKOWIAK, Szymon 02 Gimnazjum Żmigród 38.63
2. GRYGLEWICZ, Jakub 02 Gimnazjum Ujeździec W. 44.33
3. SMYCZYŃSKI, Piotr 02 Gimnazjum Siedlec 46.44
 
1. CZAPOR, Adrian 03 Gimnazjum Sportowe Trzebnica 40.27
2. TUROWSKI, Łukasz 03 Gimnazjum Żmigród 51.21
3. MICHALAK, Paweł 03 Gimnazjum 1 Trzebnica 54.85
 
50 m stylem klasycznym:
1. KASZCZUK, Julia 01 Gimnazjum Kryniczno 46.01
2. GOŁECKA, Anna 01 Gimnazjum Sportowe Trzebnica 53.27
3. PACHCIAREK, Nina 01 Gimnazjum Sportowe Trzebnica 55.71
 
1. BANAŚ, Dominika 02 Gimnazjum Sportowe Trzebnica 50.68
 
1. JANIK, Wiktoria 03 Gimnazjum Kryniczno 43.15
2. HUSARZ, Karolina 03 Gimnazjum Żmigród 48.05
3. CHOLASZCZYŃSKA, Karolina 03 Gimnazjum Szewce 52.51
 
1. LEŚNIAK, Adam 01 Gimnazjum Kryniczno 44.60
2. ŁOPOSZKO, Karol 01 Gimnazjum Sportowe Trzebnica 48.95
3. SACHAREWICZ, Dariusz 01 Gimnazjum Siedlec 54.30
 
1. WOJTKOWIAK, Szymon 02 Gimnazjum Żmigród 40.33
2. ŚLIWIAK, Aleksander 02 Gimnazjum Sportowe Trzebnica 49.45
3. SZWARC, Szymon 02 Gimnazjum Szewce 51.63
 
1. KONIECZNY, Kacper 03 Gimnazjum Żmigród 58.03
2. PIWKO, Szymon 03 Gimnazjum 1 Trzebnica 1:06.89
3. BALICKI, Mateusz 03 Gimnazjum Sportowe Trzebnica 1:07.43
 
50 m stylem dowolnym:
1. KASZCZUK, Julia 01 Gimnazjum Kryniczno 35.46
2. BIESZCZAD, Zoja 01 Gimnazjum Kryniczno 36.80
3. PACHCIAREK, Nina 01 Gimnazjum Sportowe Trzebnica 40.38
 
1. JANIK, Wiktoria 03 Gimnazjum Kryniczno 30.86
2. CHOLASZCZYŃSKA, Karolina 03 Gimnazjum Szewce 40.20
3. HUSARZ, Karolina 03 Gimnazjum Żmigród 41.36
 
1. KRZAK, Kornel 01 Gimnazjum Sportowe Trzebnica 31.73
2. SALA, Szymon 01 Gimnazjum Sportowe Trzebnica 39.43
3. PIETRALIK, Konrad 01 Gimnazjum 1 Trzebnica 41.75
 
1. WOJTKOWIAK, Szymon 02 Gimnazjum Żmigród 33.35
2. PAWLAK, Olaf 02 Gimnazjum Żmigród 36.25
3. GRYGLEWICZ, Jakub 02 Gimnazjum Ujeździec W. 37.37
 
1. CZAPOR, Adrian 03 Gimnazjum Sportowe Trzebnica 35.77
2. TUROWSKI, Łukasz 03 Gimnazjum Żmigród 41.63
3. BALICKI, Mateusz 03 Gimnazjum Sportowe Trzebnica 47.15
 
Trzy raz na najwyższym stopniu podium stawała zawodniczka Wiktoria Janik z Gimnazjum w Krynicznie.

 

 

 


Gminny Park Wodny TRZEBNICA – ZDRÓJ Sp. z o.o. sp. z o.o.
ul. Leśna 5, 55-100 Trzebnica
Dział kas tel.: 603 152 238
www.trzebnicazdroj.eu