Wersja dla słabowidzących
Biuletyn Informacji Publicznej
Logo Facebook

Za nami Dni Otwarte Strefy Aktywności Sportowej

Pierwsze kręgle strącone, bieżnie i sprzęty siłowni oraz sali do treningu funkcjonalnego typu cross przetestowane. To wszystko miało miejsce podczas dwóch dni otwartych Strefy Aktywności Sportowej, na które mieszkańców zaprosił burmistrz Marek Długozima.

24 i 25 czerwca, to kolejne wyjątkowe dni dla Trzebnicy, właśnie wtedy wzorem poprzednich dużych inwestycji w Strefie Aktywności przy Gminnym Parku Wodnym Trzebnica–ZDRÓJ drzwi dla zwiedzających zostały otwarte, po to by każdy mógł się osobiście przekonać o ogromie wykonanych prac. Jeszcze przed pół roku, puste i betonowe pomieszczenia zamieniły się w centrum sportu i rozrywki.

Już od początku planowania budowy basenu zadbałem o to, by w projekcie budynku znalazła się odpowiednia przestrzeń na kręgielnię, siłownię oraz jedyną w powiecie salę treningu siłowego typu cross. Wierzę, że w połączeniu ze strefą basenów oraz saunarium, nowa Strefa Aktywności stanie się kolejnym z ulubionych miejsc treningu, rozrywki i relaksu wszystkich mieszkańców, a także będzie jedną z wizytówek naszej gminy na zewnątrzpowiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - Choć decyzja którą podjąłem o budowie aquaparku nie była łatwa, to z perspektywy czasu, zadowolenia mieszkańców oraz gości odwiedzających Gminny Park Wodny, a także ustabilizowanej sytuacji finansowej basenu, mogę z całą pewnością stwierdzić, że była ona słuszna. A teraz dołączają kolejne spełnione obietnice w postaci kręgielni, siłowni i crossfitu.

Przez dwa dni  Strefę Aktywności Sportowej odwiedziło ponad 1000 osób, które nie kryły swojego zadowolenia z tego co zobaczyli. – Od dłuższego czasu czekałam na ten dzień i dziś on nastąpił. Super miejsce i świetna alternatywa dla spotkań ze znajomymi.  Dużo też ćwiczę na siłowni, więc jestem zainteresowana, tym co zaoferuje sala do treningu cross – mówi Karolina Chmulak, a Mateusz Moriel dodaje: – Jest to bardzo fajne miejsce, ponieważ jest tu bilard i są kręgle. Dzisiaj udało mi się zbić wszystkie w dwóch uderzeniach. Będę tu na pewno przychodził z rodzicami i kolegami.

Nad sprawnym przebiegiem gier na kręgielni oraz bezpieczeństwem przyszłych graczy czuwać będzie zespół instruktorów. – Podczas tych dwóch dni otwartych kręgielnia cieszyła się największym zainteresowaniem odwiedzających. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z tym sportem. Pokazywaliśmy odpowiednią technikę oraz  uczyliśmy zasad rywalizacji mówi instruktor Artur Falkowski. Co ważne, czterotorowa kręgielnia została również dostosowana do nauki gry dla najmłodszych. Specjalne podnoszone bariery sprawiają, że kula toczona przez dzieci nie wpada do rynny, odbijając się zawsze trafia do celu. Jest też przyjazny smok, z którego grzbietu łatwiej wprawić w ruch ciężką kulę. Ponadto na terenie kręgielni znajdą się również minigry m.in. stoły do gry w bilard i cymbergaja, piłkarzyki i darty.

Gminną Strefę Aktywności doceniają  też mieszkańcy innych miejscowości, w tym młoda mieszkanka Obornik Laura Hanke: – Jestem samoukiem gimnastycznym, a dzięki takim obiektom jak ten, mogę rozwijać swoje umiejętności. Liczę także na pomoc zespołu instruktorów, którzy już teraz chętnie podchodzili i podpowiadali w jaki sposób ćwiczyć, by zwiększać formę i jak unikać urazów. Szkoda, że w naszym mieście nie ma takich obiektów.

Wspomniany zespół instruktorów czuwać będzie nad sprawnym przebiegiem ćwiczeń zarówno w sali do treningu typu cross, jak i samej siłowni. – Zawsze będziemy służyć pomocą, pokazywać jak korzystać z danego urządzenia oraz jak ćwiczyć, żeby nie zrobić sobie i innym krzywdy – mówi instruktor Marcin Szczepanek i dodaje: – Będą tu prowadzone liczne zajęcia dla kobiet, mężczyzn, dzieci, również dla osób starszych.  Każdy znajdzie coś dla siebie.

Świetne miejsce, wszyscy, którzy dbają o zdrowie i kondycję fizyczną, albo chcą zacząć to robić, zyskają idealną przestrzeń do treningu. Ale nie tylko, dzięki kręgielni, będzie można przyjść tu po to, by zrelaksować się ze znajomymi czy rodziną – mówi Radny Rady Miejskiej Artur Gajowy, który odwiedził obiekt wraz z dziećmi.

- Widząc, jak licznie uczestniczyli Państwo w dniach otwartych, wiem, że powstanie Gminnej Strefy Aktywności było dobrą decyzją, która na kolejne lata zmieni obraz miasta i okolicy. Już teraz pragnę zaprosić wszystkich mieszkańców na wielkie otwarcie, które odbędzie się 17 lipcapodsumował burmistrz Marek Długozima.

 


Opublikował:
 

Data publikacji:
 28-06-2017 08:24

Modyfikował:
 

Data modyfikacji:
 16-07-2017 23:12