Wersja dla słabowidzących
Biuletyn Informacji Publicznej
Logo Facebook

Uroczyste otwarcie Strefy Aktywności Sportowej

Po raz kolejny możemy być dumni z najnowszej inwestycji gminy, która jest uzupełnieniem bogatej oferty Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA-ZDRÓJ i z pewnością stanie się piękną wizytówką Trzebnicy. Mowa o Strefie Aktywności Sportowej, na której oficjalne otwarcie zaprosił 17 lipca gospodarz miasta – burmistrz Marek Długozima.

- Cieszę się ogromnie, że tak liczne grono mieszkańców Gminy Trzebnica- radnych, sołtysów oraz pracowników jednostek podległych, przybyło na uroczyste otwarcie Strefy Aktywności Sportowej. Po raz kolejny okazujemy się pionierami rozwoju w powiecie trzebnickim. Dziś oficjalnie oferta Gminnego Parku Wodnego zostanie poszerzona o strefę aktywności. To w tym miejscu znajduje się czterotorowa kręgielnia, siłownia oraz jedyna w powiecie sala treningu siłowego typu crosstymi słowami burmistrz Marek Długozima powitał zebranych gości w holu Aquaparku. – Wierzę, że w połączeniu ze strefą basenów oraz saunarium, nowa Strefa Aktywności stanie się kolejnym z ulubionych miejsc treningu, rozrywki i relaksu wszystkich mieszkańców zarówno tych starszych, młodych i najmłodszychdodał.

Na drugą część uroczystości zaproszono wszystkich do kręgielni, gdzie prezes Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA-ZDRÓJ Alicja Turkiewicz wręczyła burmistrzowi w imieniu własnym, pracowników, a także mieszkańców – kulę do kręgli z dedykacją, dziękując tym samym, za stworzenie kolejnego miejsca relaksu i rozrywki.

– Dzięki Panu burmistrzowi mieszkańcy będą mogli w jednym miejscu skorzystać zarówno z basenu, sauny, siłowni, sali do crossu i wraz z przyjaciółmi i rodziną spędzić czas w kręgielni. Serdecznie dziękujemy za to, że zamienia Pan słowa w czynymówiła prezes Alicja Turkiewicz.

Zachęcony oklaskami burmistrz wykonał pierwszy inauguracyjny rzut otrzymaną kulą, strącając szczęśliwe 7 kręgli. Moment ten stał się symbolicznym otwarciem nie tylko kręgielni, ale również wszystkich sportowych obiektów. Tym samym kolejna z obietnic wyborczych burmistrza, została spełniona.

Swojego zachwytu nad kolejną inwestycją zrealizowaną w Gminie Trzebnica nie krył starosta Waldemar Wysocki.

– Jestem pełen uznania dla Pana burmistrza. Mimo, że wiele osób nie wierzyło w powstanie Strefy Aktywności Sportowej, jednak po raz kolejny dotrzymał Pan słowa. Gmina Trzebnica jest to najprężniej rozwijająca się gmina w powiecie. Jest ona naszą chlubąpowiedział starosta i wręczył burmistrzowi pióroby nigdy nie zabrakło mu długopisu przy podpisywaniu umów na realizację kolejnych inwestycji.

– Bardzo się cieszę, że powstają takie miejsca, które promują aktywny styl życia. W imieniu lokalnej grupy Street Workaut Trzebnica chciałbym podziękować panu burmistrzowi i wręczyć statuetkę za stworzenie kolejnego miejsca, w którym w razie niepogody będziemy mogli trenować i przygotowywać się do następnych zawodówmówił przedstawiciel grupy Michał Siewierski.

Na zakończenie uroczystości burmistrz podziękował wszystkim zaangażowanym w powstanie Strefy Aktywności Sportowej i pokroił wraz z prezes tort w kształcie kręgielni. Następnie każdy z gości miał możliwość zwiedzić nowo otwartą przestrzeń.

Warto podkreślić, że jeszcze tego samego dnia mieszkańcy mogli za symboliczną złotówkę skorzystać z siłowni czy cross fitu.

Jak zapowiedział gospodarz miasta, to nie koniec niespodzianek dla mieszkańców. Przy przedszkolu powstaje obiekt sportowo-rekreacyjny z czterema salami do squasha, salą do spinningu i salą fitness, gdzie będą się odbywać m.in. zajęcia jogi.

 

11.jpeg
Historyczny moment. Działalność Strefy Aktywności Sportowej rozpoczął inauguracyjny rzut kulą do kręgli wykonany przez burmistrza.

12.jpeg
W swoim przemówieniu burmistrz podkreślił, że powstała przestrzeń jest kolejną spełnioną obietnicą wyborczą.

13.jpeg
Dla wszystkich gości przygotowano słodką niespodziankę- tort w kształcie kręgielni. Na zdjęciu burmistrz Marek Długozima z wraz z prezes Alicją Turkiewicz.