Wersja dla słabowidzących
Biuletyn Informacji Publicznej
Logo Facebook

O obiekcie

Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w województwie dolnośląskim i jednocześnie największa w powojennej historii Trzebnicy inwestycja. Został wybudowany w latach 2008 - 2011. Inwestycja jest spełnieniem wieloletnich oczekiwań mieszkańców związanych z powstaniem w gminie nowoczesnego basenu. Nowatorskie rozwiązania i urokliwa lokalizacja czynią go jednym z najnowocześniejszych i najładniejszych obiektów tego typu w regionie.

Realizacja inwestycji  miała na celu budowę nowoczesnego ośrodka pływackiego, otworzenie możliwości całorocznego korzystania z zespołu basenów, unowocześnienie infrastruktury i adaptację dla osób niepełnosprawnych (m.in. podnośniki, podjazdy, barierki).
Wybudowany obiekt ma trzy poziomy. W części podziemnej umiejscowiono tzw. podbasenie (miejsce, w którym znajdują się głównie urządzenia związane z technologią basenową), wydzielone pomieszczenia kotłowni, wentylatorowni oraz zaplecze dla pracowników. Tutaj przewidziano także pomieszczenia na kręgielnię, siłownię oraz fitness. Na parterze znalazły się: hala basenowa, SPA, szatnie, natryski i toalety, zaplecze gastronomiczne oraz kasy. Przy basenie sportowym znajduje się widownia dla publiczności oraz pomieszczenia biurowe.
Na terenie basenu wewnętrznego organizowane są zawody pływackie dla szkół oraz zawody amatorskie. W Trzebnicy odbywają się również turnieje hokeja podwodnego o randze ogólnopolskiej. Basen przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Przy obiekcie znajduje się duży parking mieszczący ok. 100 miejsc.

Aquapark składa się z części zadaszonej i otwartej. W pierwszej znajdują się:
- basen pływacki o powierzchni lustra wody 312,75 m
- basen rekreacyjny o powierzchni lustra wody 208,20 m, z dwoma torami do nauki pływania, ławkami i leżanką z masażem, masażem ściennym, punktami do masażu karku, gejzerem powietrznym, szalą wodną i sztuczną rzeką z grotą sztucznej fali;
- mniejszy basen dla dzieci;
- zjeżdżalnia wodna o długości ok. 80 m, która posiada własny basen do hamowania;
- wir wodny, jacuzzi;
- saunarium (a w nim m.in. łaźnia parowa, biosauna, sauna fińska, sauna solankowa, sauna InfraRed, strefa schładzania).

W części otwartej są m.in.:
- basen kąpielowy o powierzchni lustra wody 714,3 m; połączony jest z częścią rekreacyjną oferującą takie atrakcje jak np.: jeże wodne, ścianę wodną, kabiny masażowe, gejzer powietrzny, stołki, ławki, leżankę z masażem, masaże karku, rwącą rzekę z grotą sztucznej fali oraz ściankę wspinaczkową;
- brodzik dla dzieci o powierzchni 72,5 m2, wyposażony w dodatkowe elementy, uprzyjemniające najmłodszym wodne zabawy, m.in.: jeż wodny, maszty żaglowca, koło sterowe i dwie zjeżdżalnie – ślizgawki;
- plac zabaw dla dzieci;|
- zjeżdżalnie;
- boisko do siatkówki plażowej.

 

Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ stał się na lata centrum rozrywki i zdrowego trybu życia dla mieszkańców naszej gminy i okolic. Nowoczesna kręgielnia, klub fitness, siłownia i box typu cross dołączyły do bogatej oferty parku wodnego. Stworzyły szereg możliwości dla sportowców, którzy po intensywnym treningu będą mogli skorzystać m.in. z sauny w ramach odnowy biologicznej. Dzięki kręgielni pojawiły się również nowe możliwości spędzania czasu wolnego. Dodatkowo miejsce zostało wyposażone w mini-gry, takie jak bilard czy darty.