Wersja dla słabowidzących
Biuletyn Informacji Publicznej
Logo Facebook

Sekcja hokeja podwodnego

SEKCJA HOKEJA PODWODNEGO - HYDRA TRZEBNICA

W naszym aquaparku w hokeja gramy pod wodą! Zapraszamy do sekcji hokeja podwodnego HYDRA TRZEBNICA! Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia w każdy poniedziałek i środę w godzinach 19:00 - 21:00 , a niezdecydowanych do obejrzenia treningów na trybunach!

 Hokej podwodny został wynaleziony w 1954 roku jako zimowe ćwiczenie dla płetwonurków, pomagające utrzymać formę poza sezonem, jednak potem zyskał niezależną popularność. Rozgrywane są zawody na poziomie krajowym, oraz mistrzostwa świata.

Jest to niekontaktowy sport rozgrywany w basenie, typowo na głębokości 2-3 metrów. Podczas gry gracze dwóch sześcioosobowych drużyn starają się tak manewrować ciężkim krążkiem, aby skierować go do bramki przeciwnika. W hokeja podwodnego gra się obecnie na całym świecie.

Gra jest bardzo dynamiczna i tak naprawdę jest mieszanką trzech dyscyplin realizowanych pod wodą: pływania, rugby oraz hokeja. W hokeja może grać każdy kto swobodnie czuje się w wodzie, niezależnie od płci czy wieku. Nie musi koniecznie być doskonałym pływakiem.

Największą atrakcją jest budowa kombinacji. Gracze mają swoje pozycje na których grają, tworząc podania, strzały, pościgi po dnie basenu, jak i również obrony. Doskonalenie indywidualnej techniki i zgranie się całej drużyny, to sposób na wygraną, a jednocześnie doskonałą zabawę!

Jeśli lubisz wodę i potrafisz pływać koniecznie dołącz do naszej drużyny, prowadzonej przez profesjonalistów!

Klub Hokeja Podwodnego - HYDRA TRZEBNICA zaprasza na treningi w Gminnym Parku Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ!
Więcej informacji na stronie Klubu: www.hydra.org.pl