Wersja dla słabowidzących
Biuletyn Informacji Publicznej
Logo Facebook

Udane zakończenie ligi

W sobotę 12 maja poznaliśmy zwycięzców pierwszej edycji Trzebnickiej Indywidualnej Ligi Bowlingowej. Po dwudziestu kolejkach i półrocznych zmaganiach w Kręgielni Strefy Aktywności Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA–ZDRÓJ nastąpiło uroczyste uhonorowanie najlepszych, sumiennych i najwytrwalszych zawodników ligi. Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu bowlingowego wręczył burmistrz Marek Długozima.


Pierwsze miejsce w tabeli klasyfikacji generalnej ligi zajął Michał Masłowski z wynikiem 359 punktów. Drugie miejsce wywalczył Tomasz Obroca z wynikiem 351 punktów, a trzecie miejsce na podium należało do Bartłomieja Wojdy, który zdobył 341 punktów. Z wynikiem 227 punktów najlepszym wśród kobiet triumfowała Hanna Krupa, która otrzymała również puchar, dyplom i nagrodę dla najlepszej kobiety w lidze. Ponadto wszyscy uczestnicy indywidualnej ligi otrzymali 50% rabatu na grę w kręgle obowiązującego do kolejnej edycji Trzebnickiej Ligi Bowlingowej, która rozpocznie się jesienią tego roku.    

- Wasza pasja oraz zaangażowanie, a także determinacja z jaką podchodzicie do treningów, pokazuje mi jak słuszną była decyzja o budowie kręgielni w ramach Gminnej Strefy Aktywności. Wiem, że przychodzicie tu chętnie również całymi rodzinami, podobnie jak większość Trzebniczan. Może dzięki wam i idąc za waszym przykładem, kolejni mieszkańcy będą zarażać się pasją bowlingu, a sport ten, stanie się wizytówką naszej Gminy, podobnie jak ta kręgielnia. Gratuluję sukcesów i mam nadzieję, że już w następnej edycji, uda się wam jeszcze bardziej podkręcić wasze wyniki – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Miło, że powstają takie miejsca jak ta kręgielnia. Sam zajmuję się popularyzacją bowlingu, który na sportowej mapie Polski zajmuje coraz to wyższe miejsce wśród dyscyplin uprawianych rekreacyjnie. W Trzebnicy znaleźliśmy wielu chętnych do szlifowania swoich umiejętności. Kto wie, może już za kilka lat usłyszymy o mistrzu Polski z Trzebnicy?  - mówi mistrz Polski Tomasz Janicki.   

Dodatkową atrakcją finału Ligi był turniej drużynowy, który zainaugurował burmistrz Marek Długozima, trafiając strike’a za pierwszym razem. Nie obyło się bez gromkich braw licznie zgromadzonych miłośników gry w kręgle. Sam turniej okazał się świetną, radosną zabawą oraz przede wszystkim doskonałą okazją do zapoznania się z formułą rozgrywek drużynowych – jeszcze trudno jest uwierzyć, że pierwsza edycja Trzebnickiej Indywidualnej Ligi Bowlingowej już za nami. Z przyjemnością obserwowałam jak od jesieni zeszłego roku ze spotkania na spotkanie zawodnicy reprezentowali coraz wyższy poziom umiejętności, zwłaszcza że wielu spośród uczestników ligi po raz pierwszy zetknęło się z bowlingiem właśnie w trzebnickiej kręgielni. Mogę śmiało powiedzieć, że po półrocznym treningu trzebniccy ligowicze w niczym nie ustępują zaawansowanym zawodnikom z wieloletnim doświadczeniem. Świadczyć może o tym chociażby niedawny udział naszych zawodników w otwartych zawodach we wrocławskiej kręgielni SkyBowling, podczas których 5 osób spośród grona TLB zadebiutowało plasując się w tabeli z 25 najlepszymi wynikami – powiedziała Mariola Klimas, kierownik kręgielni w GPW TRZEBNICA – ZDRÓJ.