Wersja dla słabowidzących
Biuletyn Informacji Publicznej
Logo Facebook

VI Zawody Pływackie o Puchar Kocich Gór i Doliny Baryczy

Już po raz szósty Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ  pod patronatem Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy zorganizował powiatowe zawody pływackie. Zawody jak co roku cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. W VI edycji wystartowało 200 zawodników reprezentujących szkoły z gminy Trzebnica, Wisznia Mała, Żmigród oraz Długołęka. Rywalizacja toczyła się w kilku kategoriach wiekowych. Najmłodsi uczestnicy startowali na dystansach 25 m, natomiast starsi pływali konkurencje 50 metrowe.

Podczas zawodów kibice zgromadzeni na trybunach oglądali wiele ciekawych i zaciętych pojedynków. Do najciekawszych można zaliczyć wyścigi sztafetowe, bowiem skład każdego zespołu składał się w trzech uczniów i nauczyciela. Po zaciętej walce tytuł Mistrzów przypadł sztafecie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy w składzie , której popłynęli : Wojciech Kabat, Igor Gorczyca, Aleksandra Majchrzak oraz Ewa Woźniak. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Psarach a trzecia lokata przypadła Szkole Podstawowej w Wiszni Małej.

Wszystkim startującym zawodnikom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy świetnych wyników i już teraz zapraszamy na kolejną edycję. Do zobaczenia w przyszłym roku.