Wersja dla słabowidzących
Biuletyn Informacji Publicznej
Logo Facebook

2. sezon Trzebnickiej Ligi Bowlingowej wystartował

Wraz z jesienią nadeszła II Edycja Trzebnickiej Ligi Bowlingowej organizowanej przez Gminę Trzebnica w kręgielni Bowling Club wchodzącej w skład Gminnego Centrum Aktywności. Od kiedy w podziemiach trzebnickiego basenu powstała 4-torowa kręgielnia, do kalendarza na stałe weszły spotkania ligowe. W tym roku zmieniła się nieco formuła rozgrywek. Poza indywidualną klasyfikacją wyników prowadzona jest także klasyfikacja drużynowa.

 

 

DSC_9266.jpeg

 

 

We wtorek 23 października odbyła się pierwsza kolejka Ligi. W toku rozgrywek powstaje klasyfikacja generalna, do której finalnie będzie się liczyć najlepsze 16 spośród 20 kolejek ligowych. Chociaż powstałe drużyny różnią się składem ilościowym osób, do danej kolejki liczyć się będą zawsze sumy punktów 3 najlepszych zawodników z drużyny. Drużyny z największą ilością punktów w klasyfikacji generalnej rozegrają ze sobą pojedynki półfinałowe, a do ścisłego finału wejdą dwie zwycięskie drużyny, które zawalczą o tytuł Drużynowego Mistrza Trzebnickiej Ligi Bowlingowej.

 

Kolejki ligowe odbywają się we wtorkowe wieczory. Osoby, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu głównym, zawsze mają możliwość dograć bieżącą kolejkę w sobotę. Trzebniccy Ligowicze mają również okazję potrenować do ligi od poniedziałku do środy, w ramach przygotowanej specjalnie dla nich promocji „dni treningowe”. Dużym atutem Trzebnickiej Ligi Bowlingowej jest również fakt, iż wspierają ją Mistrzowie Polski w bowlingu sportowym, Iga Ryngwelska i Tomasz Janicki. - Tegoroczna edycja Trzebnickiej Ligi Bowlingowej zapowiada się naprawdę ciekawie, wśród uczestników pojawiły się zarówno nowe twarze, jak i te znane już dobrze z pierwszej edycji mówi Tomasz Janicki. - Kręgle to doskonały sposób na jesienno-zimowe wieczory, dlatego zachęcamy wszystkich nie tyko do kibicowania, ale przede wszystkim do czynnego udziału, bowiem cały czas można dołączyć do ligi i zawalczyć o puchar Burmistrza Gminy Trzebnica dodaje Mariola Klimas, kierownik kręgielni.