Wersja dla słabowidzących
Biuletyn Informacji Publicznej
Logo Facebook

Finał II edycji Gminnej Ligi Bowlingowej w kręgielni

Od ponad pół roku mogliśmy śledzić zaciętą rywalizację zawodników Gminnej Trzebnickiej Ligi Bowlingowej sezonu 2018/2019. Zmagania, które rozpoczęły się jeszcze w październiku zeszłego roku, dobiegły właśnie końca, wyłaniając najlepszych spośród zawodników ligi organizowanej w kręgielni Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA-ZDRÓJ. We wtorek 30 kwietnia odbyło się spotkanie finałowe, podczas którego nagrodzeni zostali zwycięzcy ligi.

 

IMG_20190430_210637.jpeg

 

W tym sezonie formuła rozgrywek ligowych uległa zmianie, w stosunku do poprzedniej edycji. Poza indywidualną klasyfikacją wyników prowadzona była także klasyfikacja drużynowa. Wśród uczestników pojawiły się zarówno nowe twarze, jak i te dobrze znane z pierwszego sezonu ligi. Wyniki ligi bowlingowej mogliśmy śledzić na bieżąco na facebooku Trzebnickiego Aquaparku. W toku rozgrywek pierwsze miejsce na podium klasyfikacji generalnej ligi zdobył Michał Krupa z wynikiem 422 punktów, drugie miejsce wywalczył Tomasz Obroca z wynikiem 406 punktów, natomiast trzecie miejsce zajął Bartosz Walczak, który zdobył 363 punkty. Laureaci trzech pierwszych miejsc wygrali również w klasyfikacji drużynowej, zdobywając zaszczytny puchar Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy. W klasyfikacji kobiet, podobnie jak w poprzednim roku, triumfowała Hanna Krupa. Zawodnicy oprócz pucharu, statuetki i medalu otrzymali także pamiątkowy dyplom, voucher oraz sprzęt bowlingowy. Atrakcją wtorkowego spotkania był turniej drużynowy poprowadzony przez wielokrotnych zdobywców tytułu Mistrza Polski w bowlingu sportowym Tomasza Janickiego i Igę Ryngwelską. Ligowicze potraktowali zawody jako okazję do dobrej zabawy.

Do udziału w lidze namówiła mnie koleżanka, Aleksandra Walczak, która już wcześniej należała do ligi. Jestem jej za to bardzo wdzięczna, a w obecnej chwili w ogóle nie wyobrażam sobie już wtorku bez kręgli. Uczestnictwo w rozgrywkach ligowych to doskonałe połączenie dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Ponadto fakt, że kobiety w lidze prezentują coraz wyższy poziom bardzo motywuje do działania i doskonalenia umiejętności – przyznała Brygida Afet-Lenart, zawodniczka Gminnej Trzebnickiej Ligi Bowlingowej.

Do ligi bowlingowej zapisałem się już w na początku pierwszej edycji, krótko po otwarciu kręgielni. Od samego początku na spotkaniach ligowych wytworzyła się świetna atmosfera, która stale towarzyszy każdej kolejce ligowej. Zaś fajna zabawa z czasem przerodziła się w sportową rywalizację – ze spotkania na spotkanie dowiadywaliśmy się coraz więcej o bowlingu sportowym. Po zakończeniu pierwszego sezonu ligi bowlingowej wiosną, umawialiśmy się wraz z pozostałymi ligowiczami na kręgle z niecierpliwością czekając na jesień i II edycję ligi. Miniony sezon ligowy uważam za udany, a końcówkę tegorocznych rozgrywek za bardzo wyrównaną. Zwycięstwo cieszy tym bardzie, że była tak zacięta rywalizacja – powiedział zwycięzca II edycji Gminnej Trzebnickiej Ligi Bowlingowej Michał Krupa.

Zachęcamy do spróbowania swoich sił i przypominamy, że Kręgielnia Bowling Club mieści się w Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA-ZDRÓJ. Jest czynna codziennie: od niedzieli do czwartku od godziny 12:00 do 22:00, w piątki i w soboty od 12:00 do 24:00.Wszelkie informacje o aktualnych promocjach można znaleźć na stronie www.trzebnicazdroj.eu oraz profilu na FB.