Wersja dla słabowidzących
Biuletyn Informacji Publicznej
Logo Facebook

I Edycja zawodów Cross Kids za nami!

16 maja w Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA-ZDRÓJ odbyła się I edycja zawodów Cross Kids o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica. Cross kids to formuła zajęć sportowych dla dzieci nastawiona na efekt doskonalenia sprawności fizycznej, koordynacji, motoryki, a także świetnej zabawy i wyrabiania pozytywnej motywacji do zabaw oraz zajęć ruchowych.

Impreza cieszyła się dużą popularnością. Wystartowało w niej 124 dzieci z klas od 0 do 3 trzebnickich Szkół Podstawowych nr 2 i 3 oraz Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim.

Po rozgrzewce dzieci w podziale na zespoły wykonywały ćwiczenia wzmacniające mięśnie obręczy barkowej i nóg. Właściwa część obejmowała natomiast bieg na czas z przeszkodami. Należało pokonać je czołgając się, przeskakując górą, a także uporać się z siatkami zastawionymi na drodze. Wśród klas 0-1 zwyciężczynią została Lena Kamińska z trzebnickiej SP 3. Na drugim miejscu podium znalazł się Szymon Słomski, również z SP 3. Trzecie miejsce zajął Marcel Opala z SP 2.  Spośród klas drugich szkół podstawowych wygrana przypadła Kacprowi Wojtasikowi z SP 3, drugie zajął Filip Kupiec z SP 2, a na miejscu trzecim znalazła się Agata Padło - SP nr 3. Na podium klas trzecich stanął Jakub Skórzewski z SP nr 3, zdobywając pierwsze miejsce. Drugi na mecie był Tomasz Gorzelak z SP 2, natomiast Krystian Świdziński również z SP 2 zajął trzecie miejsce.

Zadania nie należały do łatwych, zwłaszcza, że wszystkie konkurencje należało wykonać jak w jak najszybszym czasie. Na koniec zajęć odbyło się podsumowanie wyników oraz wręczenie nagród w postaci medali, dyplomów i nagród rzeczowych.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom!