Wersja dla słabowidzących
Biuletyn Informacji Publicznej
Logo Facebook

Sauna Cedrowa

 

Od niedawna Klienci odwiedzający Saunarium Trzebnickiego Parku Wodnego „Zdrój” mogą skorzystać z nowości – Cedrowej Mini Sauny, która łączy w sobie wielosetletnią tradycję bani syberyjskich oraz nowoczesną technologię. Wykonana została z ekologicznie czystego drewna sosny cedrowej, sprowadzanego z serca Syberii. Drewno to posiada właściwości dezynfekujące, lecznicze i relaksujące. Dobroczynne działanie zbudowanych zeń saun doceniano już w carskiej Rosji, gdzie leczono w ten sposób rozmaite choroby, a przyśpieszano rekonwalescencję ran odniesionych przez żołnierzy czy walczono z depresją i złym psychicznym samopoczuciem.

 

             Cedrowa Mini Sauna, o jaką wzbogacona została nasza oferta ma kształt fitobeczki o wymiarach: 130 cm (wysokość) na 90 cm (średnica). Jednorazowy seans nie powinien trwać dłużej niż 15 minut. Podczas takiej kąpieli ciało znajduje się wewnątrz mini sauny, a głowa na zewnątrz, co odciąża układ oddechowy oraz zmniejsza nacisk na system naczyniowo – sercowy.  Kąpiel odbywa się w parze wodnej nasyconej wyciągiem z ziół i olejków eterycznych. Mini sauna przeznaczona jest nie tylko dla ludzi z problemami zdrowotnymi, ma służyć przede wszystkim do profilaktyki zdrowia  i psychofizycznego relaksu.

 

            Kąpieli parowych mogą zażywać  ludzie dorośli jak  i dzieci od 4 roku życia. Musimy jednak pamiętać o zaleceniach i przeciwwskazaniach dotyczących korzystania z fito beczki. Przed pierwszym seansem należy taki zamiar skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu. Dotyczy to przede wszystkim osób, które uskarżają się na stałe lub okresowe dysfunkcje układu krążenia, układu oddechowego lub inne schorzenia mogące się nasilić w wyniku korzystania z sauny.  Jeśli konsultacja medyczna przed zabiegiem z jakichś powodów nie jest możliwa lub jesteśmy pewni własnej dobrej kondycji, można na własną odpowiedzialność  i ryzyko skorzystać z Cedrowej Mini Sauny, jednak należy wcześniej wykonać sobie pomiar ciśnienia tętniczego, by upewnić się, że wszystko jest w porządku.

 

Przed kąpielą w Cedrowej Mini Saunie należy zatem:

–        upewnić się co do stanu zdrowia i dobrej kondycji fizycznej,                                                            

–        wziąć prysznic,

–        wypić 200 ml wody bez gazu lub soku naturalnego.

 

Seans nie może trwać dłużej niż 15 minut.

 

Po każdej kąpieli należy :

–        odpocząć w pozycji leżącej ok 15-25 min.

–        wypić 200 ml wody bez gazu, soku lub herbaty ziołowej

–        wziąć prysznic

–        zmierzyć ciśnienie tętnicze

 

Regularne korzystanie z fito beczki wpływa korzystnie na nasze zdrowie i umysł. Główne zalety to m.in.:

–        wzmocnienie układu odpornościowego

–        redukuje zbędną masę ciała

–        reguluje system nerwowy

–        pomaga zwalczyć cellulit

–        odmładzanie skóry – czysta i aksamitna

–        korzystnie działa na organy wewnętrzne

–        oczyszczanie organizmu z toksyn

–        odprężenie i relaksując

       Naszą Cedrową Mini Saunę śmiało można polecić nawet tym  klientom, którzy krępują się korzystać z klasycznej sauny.


Opublikował:
 

Data publikacji:
 06-12-2011 11:02